W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu bip.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Instrukcja obsługi BIP

Instrukcja obsługi BIP


Poniższa instrukcja została opracowana w celu ułatwienia korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.

Biuletyn Informacji Publicznej funkcjonuje na podstawie następujących aktów prawnych:

 • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1330),
 • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68).

Elementy Biuletynu:

 1. Nagłówek
  Górna część serwisu widoczna na stronie głównej oraz wszystkich podstronach biuletynu. Zawiera on:
  • logo prowadzącego BIP;
  • menu pomocnicze umożliwiające dostosowanie strony do preferencji użytkownika (powiększenie czcionki, wysoki kontrast) oraz zapoznanie się z rejestrem zmian, redakcją oraz mapą serwisu;
  • wyszukiwarkę umożliwiającą znalezienie w BIP informacji zawierających poszukiwane wyrażenie.
 2. Menu Przedmiotowe
  Główne menu biuletynu znajduje się z lewej strony. Jest to element stały występujący na wszystkich podstronach serwisu. Zawiera ono wyodrębnione działy tematyczne w których są zestawione informacje opublikowane w biuletynie.
 3. Główna część serwisu
  Informacje opublikowane w BIP wyświetlane są w centralnej cześć serwisu. Na górze umieszczona jest nawigacja informująca użytkownika w którym miejscu serwisu się znajduje. Opublikowana informacja zawiera tytuł, właściwą treść oraz rejestr zmian dokumentu.
 4. Stopka
  Element stały występujący na wszystkich podstronach biuletynu. Zawiera dane Urzędu Miasta Lublin oraz linki do klauzuli informacyjnej oraz polityki prywatności serwisu.