Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża"
Strona główna  >> Instrukcja obsługi BIP


 

Instrukcja obsługi BIP

Osoba do kontaktu:
Data:

Biuletyn Informacji Publicznej, zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2014 r., poz. 782 z późn. zm.), to urzędowy publikator teleinformatyczny, mający na celu powszechne udostępnianie informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci teleinformatycznej.

Celem Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” (dalej BIP) jest zapewnienie stałego i powszechnego dostępu do informacji publicznej dotyczącej działalności Ośrodka „Rozdroża”.

Struktura BIP oparta jest na stronie głównej (startowej) oraz zbiorze podstron, na których prezentowane są informacje na dany temat. Na układ i wizualizację BIP składają się:

Nagłówek BIP:
górna, zawsze widoczna część strony BIP. Jest identyczna na każdej podstronie BIP.
Składa się z:
•    pola tytułu, zawierającego nazwę podmiotu prowadzącego podmiotową stronę BIP oraz znak graficzny Biuletynu Informacji Publicznej będący jednocześnie odnośnikiem do portalu BIP pod adresem: www.bip.gov.pl;
•    modułu wyszukującego (tzw. wyszukiwarki);
•    menu pomocniczego w prawym górnym rogu zawierającego odnośniki: do strony głównej BIP, do strony Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”, do podstrony zawierającej instrukcję obsługi BIP oraz do podstrony zawierającej informację o redakcji BIP – wymienione odnośniki są jednocześnie linkami, których wybór przekierowuje użytkownika odpowiednio na wybrane strony lub podstrony.

Centralna część informacyjna:
zawiera dane teleadresowe i odnośniki do: podstrony zawierającej informację o godzinach przyjęć interesantów oraz do podstron przedstawiających strukturę organizacyjną Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” – odnośniki te są jednocześnie linkami, których wybór przekierowuje użytkownika na wybrane podstrony.

Struktura menu:
zawsze widoczna z lewej strony niezależnie od tego na której podstronie BIP użytkownik znajduje się. W strukturze menu wyświetlają się elementy menu tematycznego tzw. działy podzielone na kategorie. Prowadzą one bezpośrednio do treści podstrony lub do kolejnego podmenu, zawierających konkretne zasoby informacyjne opublikowane w BIP. W celu wyświetlenia informacji należy wybrać konkretną kategorię (link) w danym dziale.

Menu nawigacji:
widoczne na stronie głównej BIP i na każdej z podstron. Wskazuje użytkownikowi aktualną pozycję w BIP.

Na większości podstron informacja udostępniona jest w formie załączników pdf, które można otworzyć lub pobrać za pomocą darmowego programu powszechnie dostępnego w internecie.

Na dole każdej informacji opublikowanej w BIP znajduje się rejestr zmian zawierający następujące dane:
•    nazwa informacji
•    imię i nazwisko osoby, która wprowadziła informację do BIP
•    datę udostępnienia informacji
•    imię i nazwisko osoby, która wytworzyła informację
•    imię i nazwisko osoby, która jako ostatnia modyfikowała informację
•    datę ostatniej modyfikacji
•    status informacji (aktualna/archiwalna)
•    statystykę odwiedzin podstrony
Ukryj rejestr zmian
REJESTR ZMIAN
Nazwa dokumentu: Instrukcja obsługi BIP 
Wprowadził do BIP: UM IT - Piasecka Anna - Administrator 
Data udostępnienia w BIP: 2016-02-18 
Wytworzył informację: Anna Gorgol 
Ostatnio modyfikował: UM IT - Piasecka Anna - Administrator 
Data modyfikacji: 2016-02-18 
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża"