Urząd Miasta Lublin bez bezpośredniej obsługi klientów Drukuj stronę do PDF

17.03.202014:46

W związku z ogłoszonym stanem epidemii, w trosce o zdrowie mieszkańców Lublina, Prezydent Miasta Lublin wydał zarządzenie w sprawie ograniczenia wykonywania zadań przez Urząd Miasta Lublin poprzez wyłączenie bezpośredniej obsługi interesantów. W okresie od 16 marca 2020 r. do odwołania zostaje ograniczone wykonywanie zadań przez Urząd Miasta Lublin poprzez wyłączenie bezpośredniej obsługi klientów.

Ograniczenie to nie dotyczy:

 • sporządzenia aktu zgonu;
 • zgłoszenia urodzenia dziecka;
 • odbioru dowodu osobistego.

W tych sprawach pracownicy przyjmują osobiście w siedzibie urzędu przy ul. Leszczyńskiego 20.

Obsługa informacyjna klientów Urzędu Miasta Lublin będzie realizowana telefonicznie pod numerem (81) 466 1000 albo za pośrednictwem poczty elektronicznej: .

 1. Sporządzenie aktu zgonu będzie realizowane w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Leszczyńskiego 20 w pokoju nr 205 (II piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz w sobotę od 8.00 do 14.00.
 2. Zgłoszenie urodzenia dziecka będzie przyjmowane w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Leszczyńskiego 20 w pokoju nr 104 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.
 3. Dowód osobisty będzie można odebrać wyłącznie w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Leszczyńskiego 20 w pokoju nr 5 (parter) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Wszystkie dokumenty w pozostałych sprawach kierowane do Urzędu Miasta Lublin, należy składać:

1) w przypadku, gdy wymagany jest podpis:

a) za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP), a w przypadku spraw związanych z rejestracją pojazdu poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą PWPW - jeśli osoba posiada konto na platformie ePUAP, profil zaufany albo certyfikat kwalifikowany;

b) za pośrednictwem operatora pocztowego - jeśli osoba nie posiada konta na platformie ePUAP, profilu zaufanego albo certyfikatu kwalifikowanego;

2) w przypadku, gdy nie jest wymagany podpis - za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: .

W sprawach niecierpiących zwłoki w 7 lokalizacjach Urzędu Miasta Lublin są udostępnione specjalne pojemniki w kształcie urn, w których można pozostawić dokumenty w zamkniętych kopertach. W miejscach tych będą dostępne koperty i materiały biurowe, a pomocy udzielą pracownicy urzędu.

Dokumenty można zostawić w budynkach przy:

 1. ul. Wieniawskiej 14;
 2. ul. Filaretów 44;
 3. ul. Franciszka Kleeberga 12A;
 4. ul. Szaserów 13-15;
 5. ul. Leszczyńskiego 20;
 6. ul. Magnoliowej 2 (w zakresie spraw Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności);
 7. ul. Czechowskiej 19A (w zakresie spraw Wydziału Komunikacji);
 8. pl. Litewski 1 (w zakresie spraw Biura Zamówień Publicznych);
 9. ul. Peowiaków 13 (w zakresie Wydziału Spraw Mieszkaniowych).

Dodatkowo dokonywanie płatności może być realizowane poprzez bankowość elektroniczną, platformę informacyjno-płatniczą Gminy Lublin plip.lublin.eu lub placówkę bankową.

Wszystkie podjęte działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Prosimy o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu bip.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.