strona główna mapa serwisu kontakt

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).
Wydział Funduszy Europejskich
ul. Peowiaków 13
20-007 Lublin
tel: 081 466 28 00 fax: 081 466 28 01
adres e-mail: fundusze@lublin.eu

                                    


Europejskie Projekty Lublina to zbiór projektów Miasta Lublina, zrealizowanych przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej oraz innych zewnętrznych źródeł finansowania. Nasze miasto od lat plasuje się w czołówce najbardziej aktywnych w aplikowaniu o unijne pieniądze. Program pozyskiwania środków finansowych na rozwój miasta jest prowadzony konsekwentnie od początku pojawienia się takich możliwości, przez czwartą już kadencję samorządu i dzięki temu możliwe było stopniowe wprowadzanie zmian przeobrażających Lublin w nowoczesne miasto europejskie.
Łączna wartość wsparcia uzyskanego przez Lublin na realizację inwestycji w okresie programowania 2007-2013 do chwili obecnej  to ponad 1 601 000 000  PLN, w tym:
- ponad 1 407 000 000 PLN stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej - z tego ponad 1 051 000 000 PLN to środki pozyskane przez Urząd Miasta Lublin, a ponad 356 000 000 PLN przez spółki miejskie,
- ponad 193 000 000  PLN środki pozyskane ze środków krajowych.

Unijne dotacje zostały wykorzystane na rozwój infrastrukturalny, kulturalny i turystyczny. Mając na uwadze dobro swoich mieszkańców zrealizowano projekty prowadzące do poprawy życia społecznego i intelektualnego. Wachlarz realizowanych projektów jest bardzo szeroki. Wśród nich znajdują się też inicjatywy międzynarodowe, których nadrzędnym celem jest utrzymanie i pogłębienie współpracy z państwami sąsiednimi.

Realizowane projekty są ściśle powiązane ze  Strategią Rozwoju Miasta Lublina i w dużym stopniu przyczyniają się do realizacji zawartych w niej celów, a przede wszystkim do wzmocnienia pozycji  Lublina na tle miast o podobnym potencjale w Polsce i w Europie.

Sukcesy w pozyskiwaniu środków finansowych z Unii Europejskiej oraz z innych zewnętrznych źródeł finansowania możliwe były dzięki szerokiej współpracy wielu osób i struktur Urzędu Miasta zaangażowanych w przygotowanie, realizację i monitoring projektów. Doświadczenie i wiedza merytoryczna oraz umiejętność współdziałania stały się motorem napędowym przeobrażania Lublina, miasta stojącego przed nowymi możliwościami.

Nagrody i wyróżnienia są potwierdzeniem sukcesów nie tylko naszego miasta, ale też ludzi, którzy uczestniczyli w tych pracach.

Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.